کانال تلگرام
خانه > اخبار > سال تحصیلی مبنای درج مهر خروج دانشجویی

سال تحصیلی مبنای درج مهر خروج دانشجویی

براساس آخرین اطلاعیه صادر شده از سوی سفارت ایران در مالزی ، از ابتدای سال جدید (94)، هر سال تحصیلی مبنای درج مهر خروج دانشجویی می‌شود.
در اطلاعیه سفارت ایران در مالزی در این زمینه آمده است:
باسمه تعالی
در راستای ارائه تسهیلات بهینه به دانشجویان عزیز ایرانی مقیم مالزی و سنگاپور كه در دانشگاه‌های مورد تایید تحصیل می‌كنند و دارای مجوز استفاده از تسهیلات غیر ارزی (از وزارتین علوم،تحقیقات و فن آوری / بهداشت، درمان و آموزش پزشكی) می‌باشند و بمنظور كاهش مراجعات آنان جهت اخذ مهر خروج دانشجویی، از تاریخ 01/01/1394 مقرر گردیده است تا مبنای درج مهر خروج دانشجویی هر سال تحصیلی باشد.
به عنوان مثال دانشجویانی كه با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و داشتن مجوز تسهیلات غیر ارزی در ترم‌های تابستانه و یا زمستانه ثبت نموده باشند اعتبار اجازه خروج مندرج در گذرنامه آنان از اول مهر ماه همان سال لغایت پایان شهریور ماه سال بعد خواهد بود. (مثلا دانشجویی كه در مهرماه، ثبت نام نموده با ارائه گواهی تحصیلی و مراجعه به نمایندگی مهر خروج از تاریخ 01/07/1393 لغایت 31/06/1394 خواهد بود و در صورت مراجعه دانشجو در ماه‌های بعد، از تاریخ درخواست تا حداكثر پایان شهریور سال بعد خواهد بود).
چنانچه دانشجویان به هر دلیل بیش از حد مجاز در كشور اقامت نمایند با مراجعه به وزارتین علوم،تحقیقات و فنآوری/ بهداشت، درمان و آموزش پزشكی نسبت به دریافت معرفی نامه اقدام تا در اداره گذرنامه ناجا نسبت به درج مهرخروجی در گذرنامه اقدام شود لذا تاكید می‌نماید از مراجعه به اداره امور دانشجویی وزارت امور خارجه جدا خودداری نمایند.
ضمنا برابر مقررات ارزشیابی مدارك تحصیلی دانش آموختگان خارج از كشور، دانشجویان می‌بایست استفاده از مجوز خروج دانشجویی خود را به گونه‌ای تنظیم نمایند كه مدت اقامت آنان در خارج از كشور مطابق با زمان تعیین شده برای مقطع تحصیلی از سوی وزارتخانه‌های علوم،تحقیقات و فن آوری / بهداشت، درمان و آموزش پزشكی باشد.
ملاحظه: بدیهی است جهت اخذ مهر خروج دانشجویی ارائه گواهی اشتغال به تحصیل به روز و بارگذاری آن در سامانه تایید اسناد كنسولی ( تــاك) و دریافت كد رهگیری نیز الزامی و غیر قابل اجتناب می‌باشد.
بخش كنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران-كوالالامپور

بیشتر بخوانید:
مهر خروج دانشجویی