کانال تلگرام
خانه > اخبار > مهر وزارت خارجه مالزی فراموش نشود

مهر وزارت خارجه مالزی فراموش نشود

pnpars - رایزنی علمی ایران در شرق آسیا در خصوص تکمیل مراحل تایید مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های مالزی اطلاعیه‌ای صادر کرده است:
در این اطلاعیه آمده است: "به دانشجویان ایرانی فارغ التحصیل از کلیه دانشگاه‌های مالزی توصیه می شود پس از فارغ التحصیلی و قبل از ترک مالزی حتما مدارک خود بویژه اصل مدرک تحصیلی و ریز نمرات را به مهر وزارت امور خارجه مالزی مهمور سازند تا در آینده دچار مشکل نشوند.
گفتنی است، برای ارزیابی مدارک تحصیلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران. تاییدیه کنسولی سفارت ایران در کوالالامپور به تنهایی کافی است، با این حال چنانچه دانشجویی بخواهد در آینده برای ادامه تحصیل و یا هر کاری دیگری در یک کشور ثالث (مثل استرالیا، انگلیس و …) اقدام نماید، مدارک تحصیلی دانشگاه‌های مالزی بدون مهر وزارت خارجه این کشور فاقد اعتبار است و متاسفانه سفارت مالزی در تهران نیز قادر به ارائه هیچ کمکی در این زمینه نیست.

لذا به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل، و نیز صرفه جویی در هزینه و زمان، به دانشجویان توصیه می‌شود قبل از ترک مالزی با مراجعه به وزارت امور خارجه مالزی (WismaPutra) واقع در پوتراجایا کلیه مدارک خود را به مهر این وزارتخانه مهمور کنند."

بیشتر بخوانید:

مراحل تایید مدارک دانشجویی